Kaski szczękowe – ciekawa oferta

Kaski szczękowe – ciekawa oferta
Kaski szczękowe – ciekawa oferta

Jak wybrać odpowiedni kask dla siebie – to pytanie zadaje sobie wielu motocyklistów. Zazwyczaj wybieramy najbardziej popularne kaski integralne, jednak nawet jeśli już jesteśmy posiadaczami takiego kasku, to warto zapoznać się także jeszcze z innymi możliwościami. W tym takimi, jakie tworzą kaski szczękowe.

Kask szczękowy – Twój towarzysz podczas podróży

Kaski szczękowe znakomicie sprawdzają się w dłuższych podróżach motocyklowych. Dlaczego? Otóż dzięki temu, że możemy odpiąć część szczękową, możemy swobodnie napić się podczas krótkiego postoju, odświeżyć twarz stojąc w korku czy odezwać się do kolegi. Nie musimy za każdym razem zdejmować całego kasku! To z kolei powoduje, że cała podróż jest przyjemniejsza i łatwiejsza!

Wady kasków szczękowych

Oczywiście jednak każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Wadą tego jest to, że kaski szczękowe generalnie są nieco cięższe od integralnych. Ponadto nie zapewniają tak dobrej izolacji dźwięku, jak kaski integralne.

Rodzaje kasków szczękowych

Warto jednak dodać, że istnieją różne modyfikacje takich kasków. Na pewno dość łatwo znajdziemy kask szczękowy, w którym tą część szczękową można całkowicie odpiąć. Ponadto w sprzedaży dostępne są także swoiste kaski szczękowe 3 w 1. Co to oznacza? Otóż można je przerobić na integralne albo na otwarte, w zależności od naszych aktualnych potrzeb.

Warto zatem zastanowić się nad kaskiem szczękowym – może właśnie tego potrzebujemy?