Dwa różne modele ochrony korpusu, czyli zbroje i buzery plastikowe

Dwa różne modele ochrony korpusu, czyli zbroje i buzery plastikowe
Dwa różne modele ochrony korpusu, czyli zbroje i buzery plastikowe

Każdy motocyklista, także i początkujący, z pewnością świetnie się orientuje, że bezpieczeństwo podczas jazdy motocyklem to podstawa. Dlatego też konieczne jest zakupienie odpowiedniego systemu chroniącego korpus.

buzer na motocyklDwa zupełnie różne modele ochrony

Co zobaczymy w sklepach? Otóż tam spotkamy się z dwoma zupełnie różnymi modelami ochrony korpusu. Będą to buzery plastikowe oraz zbroje motocyklowe. Dlaczego zupełnie innymi? Otóż zalety i wady tych dwóch rozwiązań są praktycznie przeciwstawne.

Buzery – lekkie i komfortowe

Cechą charakterystyczną buzerów motocyklowych jest ich lekkość, komfort jazdy, wygoda oraz przewiewność. Niestety nie zasłaniają one całego korpusu, ponadto są wykonane z nieco słabszego materiału niż zbroje, w związku z czym poziom ochrony, jaki zapewniają można nazwać średnim.

Zbroja motocyklowa – pełne bezpieczeństwo

Zbroja na motocykl charakteryzuje się natomiast tym, że nachodzące na siebie protektory, innowacyjne rozwiązania zmniejszające siłę uderzenia oraz zakrycie całego korpusu, zapewniają naprawdę wysoki poziom ochrony. Niestety jednak zbroje motocyklowe nie są zbyt komfortowe, więcej ważą niż buzery i na dodatek są słabo przewiewne.

Co zatem lepiej wybrać? Na to pytanie każdy motocyklista musi odpowiedzieć sobie sam – co woli, jaki typ jazdy preferuje i co w związku z tym jest dla niego ważniejsze. Warto jednak rozważyć zakup obydwu systemów ochrony.