Manetki – instruktaż podstawowy

Manetki – instruktaż podstawowy
Manetki – instruktaż podstawowy

Każdego początkującego kierowcę z pewnością przytłoczy nadmiar przeróżnych informacji oraz nowych nazw i terminów, które musi opanować, chcąc się stać wytrawnym jeźdźcem. Różne elementy stroju, akcesoria motocyklowe – to wszystko wydaje się naprawdę trudne do zapamiętania. Dlatego warto czytać artykuły takie jak ten, które wyjaśnią znaczenie pewnych słów.

manetki motocykloweManetki motocyklowe – co to jest?

Ze słowem manetki spotykamy się na każdym kroku. W każdym sklepie motocyklowym, u mechanika pada to słowo. Co ono oznacza? Generalnie łatwo jest zdefiniować rolę manetek. Najprościej rzecz ujmując jest to specjalny uchwyt motocyklowy na kierownicy umożliwiający to, co w samochodzie nazywamy wciśnięciem gazu. Oczywiście gaz znajduje się tylko w jednej manetce. Druga nie spełnia, żadnej ukrytej funkcji.

Jak wybrać manetki motocyklowe?

W każdym motocyklu muszą się one znajdować. Jednak wiadomo – czasem nie odpowiada nam ich kolor, faktura, a czasem też po prostu się zniszczą. Jak kupić nowe? Przede wszystkim należy je dostosować do średnicy kierownicy naszej maszyny. A dalej?

Manetki a styl jazdy i charakter jeźdźca

Następnie dopasowujemy typ manetek do naszych osobistych preferencji. Mogą one być klasyczne, mieć dodatki chromu, być w nietypowym kolorze. Słowem – naprawdę możliwości jest tutaj nieskończenie wiele. Co więcej – można kupić także manetki podgrzewane, które idealnie sprawdzają się w chłodne miesiące z niskimi temperaturami.

Czy już wiadomo, co to są manetki? Na pewno nikt nie będzie miał problemów ani z zakupem ani z wyborem.