Kurtki skórzane dla motocyklistów – komfort i bezpieczeństwo jazdy

Kurtki skórzane dla motocyklistów – komfort i bezpieczeństwo jazdy
Kurtki skórzane dla motocyklistów – komfort i bezpieczeństwo jazdy

Motocykliści nie wyobrażają sobie wyruszenia w trasę bez kurtek skórzanych. Dlaczego odzież z tego materiału cieszy się wśród nich takim powodzeniem? Odpowiedź jest prosta: naturalna skóra, zwłaszcza bydlęca cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i rozdarcia. Ponadto po dłuższym okresie noszenia wykonane z niej ubrania potrafią dostosować swój kształt do sylwetki użytkownika. Co jeszcze decyduje o ich wyjątkowości?

Czym charakteryzują się kurtki skórzane na motor?

Kurtki skórzane doskonale sprawdzają się do jazdy jednośladem o każdej porze roku, gdyż zapewniają ochronę przed wiatrem i chłodem. Większość dostępnych na rynku modeli jest wyposażonych w dodatkowych elementy tj.:

  • garb aerodynamiczny,
  • ochronę łokci i barków,
  • protektor klatki piersiowej,
  • ochronę pleców,
  • podpinkę docieplającą,
  • otwory wentylacyjne.

Służą one zabezpieczeniu korpusu i rąk motocyklisty przed skutkami nieszczęśliwych wypadków oraz poprawie komfortu użytkowania.

Kurtki skórzane motocyklowe – nie tylko funkcjonalność

Kurtki skórzane na motor zwykle kojarzą się z klasycznymi czarnymi lub brązowymi modelami. Obecnie motocykliści mają do dyspozycji również bardziej ekstrawagancką odzież np. uzupełnioną o kolorowe wstawki czy odblaski. Producenci nie zapominają również o motocyklistkach, które magą wybierać spośród szerokiej gamy kurtek dostosowanych do kobiecej figury. Nie różnią się one pod względem praktycznych od modeli przeznaczonych dla panów. Tego typu akcesoria dostępne są we wszystkich standardowych rozmiarach, więc każdy pasjonat jednośladów zajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.