Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Bezpieczeństwo przede wszystkim

W przeciwieństwie do właścicieli aut, motocykliści są pozbawieni niemal całej ochrony. Jedyną barierą, która w razie wypadku może oddzielić ich ciała od kontaktu z podłożem, są zbroje motocyklowe.

OCHRONA PRZED UDERZENIAMI

Założenie zbroi motocyklowej uchroni motocyklistę od urazów powstałych w wyniku uderzeń o grunt i wystające z niego nierówności (np. kamienie). Dlatego opisywany rodzaj ochrony jest polecany w szczególności osobom zajmującymi się jazdą terenową (tzw. off-road, enduro). Zbroja składa się z zestawu skorup chroniących plecy, klatkę piersiową, przedramiona oraz stawy łokciowe. Są połączone systemem pasków ułatwiający regulację, przez co jest możliwe ścisłe dopasowanie ochraniaczy do ciała.

DBAŁOŚĆ O BEZPIECZEŃSTWO NÓG

Trzeba jednak pamiętać o tym, że kupno opisanej powyżej rodzaju odzieży ochronnej nie zapewnia bezpieczeństwa nogom motocyklisty. W celu ich zabezpieczenia warto zaopatrzyć się w ochraniacze motocyklowe na kolana oraz w nagolenniki. Pełnią one rolę bardzo podobną do tej, która jest przypisana wymienionym w poprzednim akapicie zbrojom. Ponadto żaden z rzeczonych typów ochraniaczy nie krępuje ruchomości stawów kierowcy jednośladu, zapewniając mu wysoki komfort prowadzenia.

PODSUMOWANIE

Na rynku znajduje się bardzo duża liczba typów zbroi oraz ochraniaczy motocyklowych. Zapewniają maksimum bezpieczeństwa. Ponadto nie krępują ruchów motocyklisty w czasie jazdy, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo prowadzenia i dodatkowo zachęca do podjęcia kupna odzieży ochronnej.