Ciche kaski motocyklowe Shoei

Ciche kaski motocyklowe Shoei
Ciche kaski motocyklowe Shoei

Duża część osób pokonuje na motocyklach nie tylko krótkie, miejskie odcinki, ale przede wszystkim długie trasy. Im dłuższa jazda, tym oczywiście większe zmęczenie motocyklisty. Sprawia to, że coraz częściej wymaganą cechą dobrego kasku jest jego odpowiednie wyciszenie. Jak pod tym względem wypadają kaski Shoei?

Firma Shoei jako lider wśród kasków

Japońska firma Shoei w swojej gamie produktów oferuje szeroki wybór. Ich głównym motto od lat jest najwyższa jakość bezpieczeństwa oraz wykonania. Nie inaczej jest w przypadku coraz ważniejszego czynnika, jakim jest wygłuszenie kasku. Hałas dla motocyklisty jest uciążliwy nie tylko pod względem komfortu, ale przede wszystkim pod względem zmęczenia. Długa jazda w hałasie dodatkowo obciąża nasz organizm, co w efekcie przyczynia się do natężenia zmęczenia. Skutki oczywiście mogą być różne, ale trzeba świadomym, że hałas potrafi w znacznym stopniu zmęczyć motocyklistę, a często nawet bardziej, niż sama jazda.

Kaski motocyklowe Shoei, a natężenie hałasu

Porównując jakiekolwiek marki kasków pod względem hałasu, głównym czynnikiem determinującym wybranie zwycięzcy, powinien być pomiar natężenia dźwięku. Jakiekolwiek porównywanie wyciszenia kasku nie ma najmniejszego sensu, jeżeli pod uwagę brane są inne czynniki, aniżeli wyżej wymieniony. Kaski motocyklowe Shoei również pod tym względem plasują się na czele stawki. Sprawia to, że swoją funkcjonalnością polecane są zarówno początkującym jak i zaawansowanym motocyklistom.