Kupno kurtki motocyklowej – jaką wybrać?

Kupno kurtki motocyklowej – jaką wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele kurtek do jazdy na motocyklu. To sprawia, że wybór wcale nie jest taki łatwy jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jednak wybierając kurtkę należy wziąć pod uwagę jedną rzecz – preferowany styl jazdy.

Kurtka turystyczna

Jak wiadomo, każdy motocyklista może preferować inny styl jazdy. Jedni wolną jazdę turystyczną, inni natomiast preferują jazdę sportową. W przypadku tej pierwszej kurtka motocyklowa powinna być przede wszystkim wygodna. Poza tym kurtka wyposażona powinna być w wodoodporną membranę oraz odpowiednią ilość otworów wentylacyjnych. W przypadku kurtki turystycznej ważna jest także jej długość. Powinna być dość długa co chroni plecy motocyklisty przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Kutki turystyczne produkuje się najczęściej z tekstyliów.

Kurtka sportowa

Dla osób preferujących sportowy styl jazdy zdecydowanie lepszym wyborem będzie kurtka sportowa. Najczęściej spotkać można się ze skórzanymi kurtkami sportowymi. Wbrew mylnym opiniom na rynku dostępna jest także kurtka motocyklowa skórzana damska. Kurtka ta zdecydowanie gorzej radzi sobie w przypadku chłodnej i gorącej pogody. Posiada bowiem jedyne podpinkę ocieplającą oraz posiada mała ilość otworów wentylacyjnych. Najważniejszym elementem kurtki sportowej jest duża ilość protektorów. Ich zadaniem jest ochrona motocyklisty przed upadkiem. Oczywiście na rynku dostępne są także tekstylne kurtki do jazdy sportowej.