Dlaczego warto montować w motocyklu dB killer?

Dlaczego warto montować w motocyklu dB killer?
Dlaczego warto montować w motocyklu dB killer?

Wiele motocykli generuje dość uciążliwy, nie tylko dla użytkownika ale i otoczenia hałas. Warto również wspomnieć o tym, że za motocykl, który generuje zbyt duży hałas grożą wysokie mandaty. Jeszcze do niedawna takie kontrole w Polsce były rzadkością, jednak z biegiem czasu na wzór innych krajów europejskich pojawia się ich coraz więcej, więc i coraz szersze grono osób zagrożonych z wysokimi mandatami.

Skuteczne wyciszenie

Za jeden z najskuteczniejszych sposobów na wyciszenie motocykle uznaje się za stosowanie takiego urządzenia jak dB killer. Co ważne, jest on nie tylko ogromnie skuteczny, ale również jego budowa nie należy do tych najbardziej złożonych, więcej sam montaż nie jest jakoś specjalnie trudny. Ponadto ten element pasuje do zdecydowanej większości modeli motocykli, pod warunkiem oczywiście że odpowiednie zostanie dobrany jego rozmiar. Aby dobrać dB killer idealnie do swojego motocykla, przede wszystkim należy znać średnicę jego tłumika.

db killer

 

 

 

 

 

 

Db Killer w moto-tour.com.pl

Montaż wytłumienie

Montaż dB killer jest niezwykle prosty, dlatego też nie ma konieczności udawania się z tym problemem do specjalisty. mając chwilę czasu i nieco cierpliwości można to wykonać samodzielnie. najskuteczniejszy sposób wytłumienia polega na umieszczeniu reduktora hałasu w otworze wydechowym. Tu należy jednak pamiętać o tym, że przy umieszczeniu reduktora w utworze musi on chodzić na tyle opornie, aby niezależnie od okoliczności trzymał się na swoim miejscu przez cały czas.