Kurtka na motor – jaką wybrać?

Kurtka na motor – jaką wybrać?
Kurtka na motor – jaką wybrać?

Osoby jeżdżące na motocyklach muszą w szczególny sposób dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. Oprócz dobrego stanu technicznego pojazdu i stosowania się do obowiązujących przepisów istotna jest tu odpowiednia odzież motocyklowa. Z jednej strony ma ona zapewniać komfort w czasie jazdy, a z drugiej w ogromnym stopniu wpływa właśnie na bezpieczeństwo. Jednym z najważniejszych elementów garderoby jest tu kurtka.

Jak wybrać kurtkę na motor?

Pierwszą cechą, jaką musi się odznaczać dobra kurtka na motor z Moto-Tour.com.pl, jest odpowiedni rozmiar. Idealnie dobrana kurtka dość ściśle przylega do ciała i nie jest zbyt luźna, ale jednocześnie w żaden sposób nie krępuje ruchów. Jedynie taka kurtka skutecznie ochroni ciało motocyklisty w razie upadku.

Na kurtce lepiej nie oszczędzać, bowiem zakup dobrego modelu jest przede wszystkim inwestycją we własne bezpieczeństwo. Warto zatem skupić się na produktach znanych i cenionych producentów, którzy oferują wysoką jakość.

Jaki materiał jest najlepszy?

Kurtki na motor są wykonywane przede wszystkim z dwóch materiałów – naturalnej skóry oraz tworzyw sztucznych. Kurtki skórzane odznaczają się znacznie większą wytrzymałością, przez co w razie upadku zapewniają lepszą ochronę. Z drugiej strony te faktycznie dobre modele są o wiele droższe. Ponadto skóra jest cięższym materiałem, co dla niektórych osób czyni takie kurtki bardzo niewygodnymi.

Kurtki z tworzyw sztucznych są przede wszystkim lżejsze – w przypadku niektórych rodzajów motocykli jest to bardzo ważne. W produkcji kurtek stosowane są różne materiały, trzeba zatem wybrać taki, który stanowi dobre połączenie wygody i bezpieczeństwa.