Kombinezony motocyklowe

Kombinezony motocyklowe
Kombinezony motocyklowe

Kombinezon motocyklowy jest podstawowym wyposażeniem fanów jednośladowców zapewniającym komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Ochroni nas przed wiatrem, niskimi temperaturami, opadami, a co najważniejsze – redukuje obrażenia odniesione podczas zderzenia użytkownika z podłożem. Dobrze dobrany kombinezon pozwoli nam uniknąć wielu zadrapań, otarć, skaleczeń, czy nawet złamanych kości.

Co jest najważniejsze w kombinezonie motocyklowym

Wysokiej jakości kombinezony posiadają wiele wzmocnień, które mają za zadanie łagodzić potencjalne skutki niebezpiecznych sytuacji, dlatego kupując kombinezon nie warto szukać najniższych cen, a zainwestować w taki strój, który posłuży nam przez lata i sprawi, że poczujemy się bezpiecznie kierując naszym jednośladem. Dobry kombinezon powinien przylegać do powierzchni ciała, lecz nie krępować ruchów kierowcy. W zależności od pogody kombinezon powinien zapewniać nam odpowiednią wentylację lub termoizolację. W razie wypadku powinien być łatwy w ściągnięciu i nie stanowić żadnego zagrożenia dla osoby noszącej go.

kombinezon motocyklowy

Rodzaje kombinezonów

Kombinezony dzielą się na jednoczęściowe i dwuczęściowe – użytkownikami tych pierwszych są zazwyczaj profesjonaliści jeżdżący na torach wyścigowych, zatem osoby jeżdżące rekreacyjnie po zwykłych drogach powinny wybrać strój dwuczęściowy. Trzeba mieć na uwadze to, że strój dwuczęściowy jest mniej bezpieczny niż jego jednoczęściowy odpowiednik, jednak jeżeli jazda nie będzie odbywać się przy zawrotnych prędkościach to będzie on wystarczający. Stroje dwuczęściowe nadrabiają wygodą i niższymi cenami. Niewątpliwą zaletą jest też to, że możemy wejść w nim na przykład do sklepu i nie będziemy działać jak magnes na ludzkie spojrzenia, jakby to było przy stroju jednoczęściowym.