Jak dobrać deflektor motocyklowy?

Jak dobrać deflektor motocyklowy?
Jak dobrać deflektor motocyklowy?

Deflektor na motocykl to niezwykle przydatny gadżet, szczególnie jeśli lubi się wyjeżdżać motocyklem na dłuższe wycieczki. Z jego montażem wiąże się bowiem bardzo wiele korzyści. Jakie spełnia zadania i czym kierować się przy jego wyborze?

Czym jest deflektor?
Deflektor motocyklowy jest urządzeniem, które montowane jest na szybie motocykla. Jego montaż nie jest skomplikowany. Deflektor mocowany jest za pomocą odpowiedniego klipsa. Jego montaż zatem w żaden sposób nie wpływa na oryginalną szybę.

Zadanie deflektora
Deflektor spełnia bardzo ważne zadanie. Przede wszystkim skutecznie chroni motocyklistę przed silniejszymi podmuchami wiatru. Często oryginalna szyba nie spełnia tego zadania w pełni. Jednak to nie jedyne zadania deflektora. Jazda motocyklem zawsze łączy się ze „zderzeniem” z muchami, komarami czy innymi owadami. Deflektor skutecznie chroni twarz motocyklisty przed takimi sytuacjami. Dodatkowo, jeśli deflektor jest dobrze dobrany i zamontowany, znacznie zwiększa komfort jazdy poprzez redukcję hałasu.

Wybór deflektora
Aby jednak deflektor motocyklowy mógł spełnić swoje zadania, musi być właściwie dobrany. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów. Wybierając deflektor, postawić trzeba przede wszystkim na taki model, który posiada przynajmniej kilka możliwości ustawienia. Mówiąc o ustawieniach, ma się tu na myśli ustawienie góra-dół oraz kąt nachylenia. Oczywiście ważna jest także wielkość deflektora. Jeśli będzie zbyt mały, to nie będzie skutecznie chronił motocyklisty przed wiatrem.