Bezprzewodowe interkomy motocyklowe – czy warto?

Bezprzewodowe interkomy motocyklowe – czy warto?
Bezprzewodowe interkomy motocyklowe – czy warto?

Oryginalne interkomy motocyklowe to bardzo praktyczne gadżety, które mogą okazać się niesłychanie przydatne zarówno podczas dłuższych wypadów poza miasto, jak i również podczas krótkich wycieczek swoim jednośladem. Jeszcze kilka lat temu dostępne były wyłącznie przewodowe interkomy. W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zyskują jednak modele bezprzewodowe.

Dlaczego warto?

Podczas jazdy w większej grupie bardzo często pojawiają się mniejsze lub większe problemy z komunikacją. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą właśnie bezprzewodowe interkomy, które dzięki zaawansowanej technologii Bluetooth umożliwiają komunikację z pasażerami i pozostałymi motocyklistami. Wiele modeli umożliwia także słuchanie muzyki albo odtwarzanie głosu z aplikacji nawigacyjnych. Jest to doskonały wybór dla osób korzystających z takich aplikacji jak np. Yanosik czy Google Maps.

Jakie zalety mają bezprzewodowe interkomy?

Bezprzewodowe interkomy motocyklowe to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Ich olbrzymim atutem jest prosty i szybki montaż, dzięki czemu od razu można skorzystać z ich dobrodziejstwa. Dobrej jakości urządzenia zapewniają zasięg nawet do kilkuset metrów, dzięki czemu można liczyć na sprawny kontakt z pozostałymi uczestnikami podróży. Z praktycznego punktu widzenia jedyną wadą jest konieczność ładowania baterii. Wysokiej jakości sprzęt można kupić już od 250 zł. Warto jednak rozejrzeć się za interkomami motocyklowymi z tzw. wyższej półki, które mogą pochwalić się dużą żywotnością.