Bluzy motocyklowe z protektorami – czy są warte swojej ceny?

Bluzy motocyklowe z protektorami – czy są warte swojej ceny?
Bluzy motocyklowe z protektorami – czy są warte swojej ceny?

Właściwie skompletowany strój motocyklowy to absolutna podstawa dla tych, którzy oczekują bezpiecznej, a jednocześnie komfortowej jazdy. Bluzy motocyklowe występują w tak wielu wariantach, że wiele osób nie ma pojęcia, jaki model sprawdzi się najlepiej. Wbudowane protektory są dla jednych zaletą, a dla innych wadą. Poniżej umieszczono najważniejsze informacje na temat tego rozwiązania.

Skuteczna ochrona użytkownika

Plusem bluz motocyklowych (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/bluzy-motocyklowe-i-koszule-452931.html) z protektorami jest fakt, że zapewniają one wysoki poziom ochrony. Warunek jest jeden – omawiane elementy muszą być certyfikowane, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że są one zgodne z aktualnie obowiązującymi normami oraz standardami. Liczy się również rozmieszczenie ochraniaczy, a także ich rodzaj. Warto wiedzieć, że pianka, czy też gąbka nie spełnia swojej funkcji. Większość producentów odzieży motocyklowej umieszcza je w kieszonkach na protektory tylko po to, aby nie dopuścić do deformacji kształtu. Wyjątek stanowią dwuwarstwowe protektory piankowe oznaczone symbolem CE.

Tłumienie urazów podczas uderzenia

Zaletą bluz z protektorami jest brak konieczności stosowania dodatkowych elementów tłumiących urazy w przypadku uderzenia. Zdecydowana większość osób wybiera ochraniacze twarde, pod którymi znajdują się miękkie pianki. Takie połączenie zapewnia wysoką wygodę eksploatacji. Oczywistym jest, że za godną zainteresowania odzież należy zapłacić nieco więcej, jednak jest to inwestycja na lata.