Czym charakteryzują się wyściółki w kaskach AGV?

Czym charakteryzują się wyściółki w kaskach AGV?
Czym charakteryzują się wyściółki w kaskach AGV?

Kaski AGV to znakomita propozycja dla tych, którzy poszukują marki godnej zaufania. Opisywane produkty cechują się nieprzeciętną jakością, a więc jest to zakup na znacznie dłużej niż jeden sezon. Oczywiście kluczowe jest to, aby znaleźć model, który będzie właściwie dopasowany do użytkownika. Warto jest bliżej przyjrzeć się parametrom wyściółki, która bezpośrednio wpływa na poziom komfortu.

Możliwość regulacji

Kask motocyklowy AGV z regulowaną wyściółka można w stu procentach przystosować do indywidualnych preferencji, co przekłada się na ponadprzeciętną wygodę. Zazwyczaj składa się ona z trzech wyjmowanych elementów. Ułatwia to utrzymanie wnętrza kasku w należytej czystości. Wystarczy jedynie wyjąć wyściółkę, a następnie ją uprać. Istotne jest to, aby przestrzegać zaleceń producenta dotyczących prania.

Wypięcie wspomnianego elementu jest szybkie, a jednocześnie bezpieczne, a więc nie trzeba obawiać się jego przypadkowego uszkodzenia.

Absorbowanie wilgoci

Wyściółka znajdująca się w kaskach AGV gwarantuje dostateczny przepływ powietrza. Dodatkowym plusem jest skuteczne absorbowanie wilgoci, która jest odprowadzana do warstw wierzchnich. Obniża to prawdopodobieństwo pojawianie się pleśni, grzybów, czy też nieprzyjemnego zapachu.

W zdecydowanej większości kasków motocyklowych AGV wyściółka jest dodatkowo pokryta powłoką hipoalergiczną, co zmniejsza ryzyko pojawienia się niepożądanych dolegliwości m.in. podrażnień.