Yamaha mt 07 – komu warto polecić ten motocykl?

Yamaha mt 07 – komu warto polecić ten motocykl?
Yamaha mt 07 – komu warto polecić ten motocykl?

Yamaha mt 07 nie jest motocyklem, który powala swoimi możliwościami i parametrami. Zaledwie 75 koni mocy i prędkość nieprzekraczająca 190 km/ h powoduje, że ciężko jest polecić tak model komuś, kto ma za sobą staż na litrowych motocyklach. Komu zatem można polecić ten mały motocykl?

Motocykl dla początkujących

Łatwo dostępne części i akcesoria mt 07, niska cena oraz łatwość prowadzenia powodują, że jest to idealny model motocykla dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem dwóch kółek. Nie bez powodu jest to jeden z pierwszych motocykli, które obecnie kupuje zdecydowana większość początkujących.
Warto przy tym zauważyć, że jest to model bardzo często sprzedawany, zatem świeży motocyklista, który czeka tylko na to, aby zacząć jeździć, nie będzie musiał długo czekać na odbiór swojego egzemplarza, ponieważ ich dostępność jest na bardzo wysokim poziomie.

A może też dla wyjadaczy?

Jeśli by jednak przyjrzeć się dokładniej specyfikacji tego modelu, da się zauważyć dwie bardzo ciekawe sprawy. Po pierwsze to, że jest on niezwykle lekki i waży zaledwie 10 kilogramów ze wszystkimi płynami. Dodatkowo motocykl ten posiada całkiem wysoki moment obrotowy.
Te dwie cechy powodują, że nawet pomimo tego, że mamy tu tylko dwa cylindry o pojemności około 600 centymetrów sześciennych i 75 koni mocy, to jednak jest to motocykl bardzo zrywny i energiczny. To prawda, prędkość maksymalna nie jest wysoka, a w wyniku niewielkiej wagi już od około 160 km/h staje się on nieco niestabilny, to jednak zwykła miejska jazda jest na nim niezwykle sympatycznym doświadczeniem.